Advanced Search:


Regular Search
❮ Go Back to Listings
HENRYK BACAL Obituary pic

HENRYK BACAL

Date of Passing: Jun 06, 2021

Send Flowers to the Family Offer Condolences or Memory

Adjust Text Size: A+ A-

HENRYK BACAL

It is with great sadness that we announce the sudden loss of Henryk Bacal our beloved husband, father, brother, uncle, and dear friend at the age of 63, on June 6, 2021.
Henryk will be remembered by his wife Ella and son Szymon, as well as his sisters, Jadwiga, Krystyna, Renata, Dorota; and his two brothers, Krzysztof (Marzena) and Grzegorz (Elzbieta) and his many nieces and nephews in Canada, Poland, Sweden, and England.
Henryk liked to cook, garden, fish, and go mushroom picking. He also liked helping out on construction projects. Sharing Bible truths with his neighbours brought him the most joy. He looked forward to the promise in the Bible at Revelations 21:3,4.
Respecting Henryk's wishes, cremation has already taken place and a private service will be held.

Condolences can be left at
Henryk's memorial page at
www.interlakecremation.ca

Arrangements entrusted to:
Interlake Cremation & Memorial Services

As published in Winnipeg Free Press on Jun 19, 2021

Condolences & Memories (2 entries)

  • „ Są pożegnania na które nigdy nie będziemy gotowi Są słowa,które zawsze wywoływać będą morza łez I są takie osoby na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień „ Tak bardzo ciężko jest pogodzić się myślą, ze nie ma z nami naszego kochanego brata Heńka. Ciągle jeszcze myślę, ze to nie prawda, że nic się nie stało , jednak życie napisało swój scenariusz. Tak bardzo Go brakuje, i bardzo smutne jest to, że nie zadzwonisz i nie zapytasz w swoim stylu „ No i co słychać „. Heniek tak dużo wniosłeś do życia w naszej rodzinie. Twoje poczucie humoru, Twoje żarty, jak robiłeś czasem ze zdziwienia duże oczy. Twoja troska o nas wszystkich, zawsze powtarzałeś, ze musimy jako rodzina trzymać się razem. Że jesteśmy jak takie „pisklaki w gniazdku” i musimy robić wszystko żeby nikt z tego gniazdka nie wypadł. Jakie to smutne i bolesne dla nas, że „jednego pisklaka” brakuje nam w tym gniazdku. Nadal będziemy się starali żeby być razem, bo tak nas wychowali nasi rodzice i tak tez chciał nasz brat Heniek. W tym ogromnym bólu pociesza nas wiara, przekonanie o którym czytamy z kart Biblii, że umarli teraz śpią snem śmierci i czekają aż Bóg obudzi ich z tego snu, czekają na zmartwychwstanie. Heniek bardzo w to wierzył i my tez wierzymy że tak będzie, dlatego jesteśmy przekonani,że Bóg obudzi Go ze snu śmierci i będziemy cieszyli się już na zawsze życiem wiecznym w raju na ziemi. Dzisiejsze łzy rozpaczy i bólu , że nie ma z nami naszego kochanego brata zamienią się w łzy szczęścia i radości, bo przywitamy Go znowu żywego. Nikt nie będzie płakał z powodu śmierci, bo zostanie ona zniszczona już na zawsze. Obj.21:3,4 Do zobaczenia Heniek - czekam na Twoje słowa „ No i co słychać” Twoja siostra Dorota - Posted by: Dorota (Siostra/sister) on: Jun 26, 2021

  • I will remember Henry for his warmth and kind heart. He always had a smile on his face and was ready to share a hug. I look forward to the time when we welcome him back and give him a big hug. - Posted by: Kristy Mankasingh (Friend/Spiritual Sister) on: Jun 19, 2021

❮ Go Back to Listings